• 0(216) 510 20 74
  • info@starplas.com.tr
  •  

Magnezyum Hidroksit

Magnezyum Hidroksit (MDH)

Magnezyum hidroksit, tüm plastik ve kauçuk uygulamaları için halojensiz alev geciktirici bir dolgu maddesidir. Plastik ve kauçuk sektöründe alev geciktirici, duman bastırma, mükemmel alev geciktirici olarak üç fonksiyonlu kabul edilmektedir. Yaygın olarak lastik sanayi, kimya sanayi, plastik sektörü, halojensiz kablo imalatı, elektronik, doymamış polyester kaplama ve diğer polimer yapı malzemelerinde kullanılır.

Alev söndürme gazlarının (su buharı veya karbondioksit) salınımı ile yüksek ısı adsorpsiyon kombinasyonu, Magnezyum Hidroksit ve Magnezyum Karbonat’ın plastiklerin ve kauçukların alev yayılımını azalttığı iyi bilinen bir mekanizmadır. Yanma sırasında oluşan Magnezyum Oksit (MgO), alt tabakaları daha fazla yanmadan koruyan sert ve ısıl olarak yalıtıcı bir tabaka oluşturur.

Yüksek termal stabiliteleri sayesinde magnezyum hidroksit , Magnezyum karbonat ve Magnezyum Di-Hidroksit ve Karbonat karışımı, PVC, PE, EVA, TPO, PP, PS, PC, ABS, kauçuk ve benzeri dahil olmak üzere çok çeşitli polimerlerde kullanılabilir. Alev geciktirici alevleyicilerin performansı, kimyasal saflık, spesifik yüzey alanı, yüzey reaktivitesi ve partikül büyüklüğü dağılımı gibi bir dizi faktörle güçlü bir şekilde ilişkilidir.

Düşük Dumanlı PVC bileşikleri ise Antimon Trioksitin azaltılması ve kalsiyum karbonatın bir kısmının Magnezyum hidroksit ile değiştirilmesiyle kolayca elde edilebilir.

MAGNEZYUM HİDROKSİT HANGİ ALANLARDA KULLANILIR ?

Magnezyum hidroksit’in  kullanılabildiği belli alanlar şu şekildedir;

Lastik ve kauçuk sektörü

Kablo sanayi

Yangın geciktirici ve yangın söndürücü üretim sektörlerinde

PVC kaplamaları

Elektrik/elektronik parça üretiminde

Tekstil sanayi

Boya enstitüsünde

DİĞER ALEV GECİKTİRİCİLER

Antimon Trioksit

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ve satış destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Alüminyum Hidroksit

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ve satış destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Çinko Borat

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi ve satış destek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.